„Im czystszy dźwięk dociera do naszych uszu, tym bardziej oddziałuje na nasze emocje. Ponieważ w Vovoxie wszyscy pasjonujemy się muzyką, postanowiliśmy opracować własne kable – optymalizowane do transmisji sygnału tak czystego, jak to tylko możliwe” – pisze Jürg Vogt, szef szwajcarskiej firmy Vovox. Do tego typu deklaracji jesteśmy w branży audio przyzwyczajeni - PR-owcy wszelkiej maści ciągle nas nimi bombardują, zmieniając szyk wyrazów, kładąc nacisk na różne aspekty, jednak zawsze obracając się wokół tych samych kilku elementów.
Tym razem słowa te wypowiedział jednak nie człowiek odpowiedzialny za kontakty z prasą, a dyplomowany inżynier prestiżowej uczelni technicznej, człowiek, którego korzenie mocno siedzą w świecie profesjonalnym.
A to znaczy naprawdę COŚ. Firma Vovox swoją przygodę z audiofilizmem rozpoczęła właśnie od strony studia nagraniowego. Od początku podstawą było podejście, że jeśli czegoś nie da się sprawdzić, należy pominąć. Równie ważne było właściwe wycenianie kabli, biorące pod uwagę cenę projektu, wyprodukowania oraz rozsądną marżę sprzedawcy – założenie zupełnie inne niż w przypadku 99% innych producentów, u których marża stanowi lwią część ceny końcowej.
Vovox jest producentem kabli przeznaczonych do przesyłu sygnału muzycznego – zarówno w studiach nagraniowych, jak i systemach domowych.
Kable spełniają wiele różnych zadań – dostarczają mocy, przełączają mechaniczne elementy i transmitują sygnał o ekstremalnie szerokim paśmie – zarówno cyfrowe, jak i analogowe; w elektrycznej lub optycznej formie.
Kable Vovoxa to specjalizowana odmiana kabli połączeniowych, które mają tylko jedno zadanie: przesyłać dźwięk między różnymi komponentami systemu audio. Topologia, konstrukcja i materiały zostały dobrane tak, aby zoptymalizować transmisję sygnałów przy jak najmniejszej utracie sygnału. Vovox oferuje innowacyjne rozwiązania, poprawiające przepływ sygnału: zarówno z instrumentów muzycznych na scenie, jak w studio, aż do głośników w domu.
W ofercie Vovoxa, skierowanej do systemów domowych, znajdują się dwie serie – tańsza Initio oraz droższa Textura.
W skład tej ostatniej wchodzą dwa kable głośnikowe (single-wire i bi-wire), dwa interkonekty (z ekranem i bez ekranu), kabel cyfrowy, kabel sieciowy oraz kabel do gramofonu.